Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
02.02.2025
05:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Варвинське районне лабораторне відділення

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

  
Головна » 2021 » Серпень » 18 » Вакцинація рятує життя
13:08
Вакцинація рятує життя
Вакцинація рятує життя
Одним з ефективних заходів з профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, яка викликана коронавірусом SARS-CoV-2, є вакцинація. Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії та розповсюдження хвороби. Всі зареєстровані в Україні вакцини – безпечні та ефективно формують імунітет.
Чому потрібно отримати щеплення від COVID-19 уже найближчим часом, а також про запобігання новому штаму вірусу «Дельта» ?
«Будь-яке щеплення у сотні разів безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає»
чому потрібно вакцинуватися, як вважаєте?
Вакцина готує організм людини до боротьби з вірусом. Вона містить патоген, який викликає імітацію хвороби, внаслідок чого формуються антитіла й набувається імунітет. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, але іноді можливі побічні ефекти, як-от біль у місці щеплення, загальна слабкість, тимчасова лихоманка.
Ефективність вакцин полягає у тім, що на відміну від більшості ліків вони запобігають виникненню хвороби та її важких наслідків.
За даними ВООЗ, вакцинацію вважають одним з найважливіших медичних досягнень сучасності. Щеплення рятує життя мільйонів людей щороку, запобігаючи багатьом хворобам.
В Україні щороку реєструють близько 6 млн інфекційних захворювань, а з появою коронавірусної хвороби COVID-19 ця кількість стрімко зросла. За весь час пандемії у нашій державі захворіло близько 2,3 млн осіб, з яких понад 52 тис., на жаль, не змогли її подолати.
Вакцинація — найдієвіший спосіб зупинки пандемії. Будь-яке щеплення у сотні разів безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає. Вакцина не впливає негативно на імунітет, а зміцнює його і змушує працювати більш активно й продуктивно.
За весь час пандемії у нашій державі захворіло близько 2,3 млн осіб, з яких понад 52 тис., на жаль, не змогли її подолати.
Старт вакцинації в Україні від COVID-19 розпочався 24 лютого 2021 року. Від початку кампанії проведено вже близько 3,9 млн щеплень, з них понад 100 тис. у ЗСУ. Цей рівень ще невеликий, але дає надію, що населення країни буде захищене від цієї хвороби. Колективний імунітет може бути сформовано лише в результаті охоплення вакцинацією понад 70 % популяції. Що довше зупинятимемо передавання вірусу, то більше часу буде для появи й поширення нових штамів SARS-CoV-2, що можуть бути заразнішими й стійкішими до вакцинації.
Наприклад, штам коронавірусу «Дельта» вирізняється тим, що інфікована ним людина може заразити набагато більшу кількість осіб, ніж це було раніше.
Штам коронавірусу «Дельта» вирізняється тим, що інфікована ним людина може заразити набагато більшу кількість осіб, ніж це було раніше.

Дещо про вакцини проти коронавірусу, якими вже щеплюють українців. Чим вони відрізняються?
— Деякі вакцини від COVID-19 виготовлені за допомогою нових методів Pfizer-BioNTech — це так звана РНК (мРНК) вакцина, яка використовує частину генетичного коду вірусу. Замість того щоб вводити в організм слабкий або неактивний антиген, вони вчать клітини організму виробляти «протеїн шипів коронавірусу». Це спонукає імунну систему утворювати антитіла для боротьби з вірусом. Вакцина AstraZeneca інша. Вчені модифікували версію звичайного респіраторного вірусу, яким заражаються шимпанзе, і додали частину генетичного коду коронавірусу. Це так звана вірусно-векторна вакцина. Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною — діє, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на хворобу.
Вакцинація не лише запобігає розвитку інфекційних захворювань, а й зменшує тяжкість їхнього перебігу й ускладнень, мінімізує ризик летальних наслідків: імовірність тяжкого перебігу й ускладнень зменшується на 60 %; імовірність смертельних випадків зменшується на 80 %; частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50 %.

Кому необхідно вакцинуватися насамперед?
Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медпрацівникам, військовослужбовцям, учителям, людям похилого віку (від 60 років), усім, хто працює в місцях великого скупчення людей.

Чи існують протипоказання до щеплення?
— Важкі алергічні реакції на вакцини від COVID-19 трапляються дуже рідко. Протипоказанням до введення вакцини є алергічна реакція на попередню дозу вакцини. Вакцинацію варто відкласти до зникнення клінічних симптомів в осіб із симптомами гострого захворювання, яке протікає з лихоманкою вище 38 °С. Хто страждає на інші алергії, як-от на їжу, домашніх тварин чи інше, вакцинуватися можуть. Наявність захворювань — діабету, серцево-судинних захворювань, онкологічних тощо — не є причиною відмовлятися від вакцинації.
Хто страждає на інші алергії, як-от на їжу, домашніх тварин чи інше, вакцинуватися можуть. Наявність захворювань — діабету, серцево-судинних захворювань, онкологічних тощо — не є причиною відмовлятися від вакцинації.

Чого чекати після щеплення?
— Після вакцинації слід зачекати в пункті щеплення 30 хвилин. Саме за цей час можуть проявитися алергічні реакції. Серед інших проявів побічних ефектів можуть бути підвищення температури, лихоманка, біль у місці введення вакцини, слабкість. Тому варто завчасно придбати жарознижувальні засоби.

Чи потрібно отримати щеплення особі, яка перехворіла на COVID-19?
— Так, потрібно. Згідно з рекомендаціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики з окремих питань вакцинації проти COVID-19 в Україні рекомендовано відтермінувати вакцинацію особам з задокументованим COVID-19 в анамнезі на 6 місяців від часу перебігу хвороби. Однак за бажанням особи, яка підлягає вакцинації, відповідно до груп пріоритетності, вакцинація може бути проведена раніше шестимісячного терміну. Вакцинація є безпечною для людей, які вже перехворіли.
Проведення щеплень, введення даних і видача COVID-сертифікатів здійснюється виключно бригадами закладів охорони здоров’я МОЗ України й вакцинами МОЗ України.
Вакцинація є надійнішим методом профілактики та запобігання важким ускладненням хвороби! Якщо захворіли — потрібно негайно звернутися до лікаря й не займатися самолікуванням. Пам’ятайте, що хворий на COVID-19 за один день можете заразити до 100 чоловік випадкових перехожих.

Як вберегтися від штаму «Дельта»?
— Наразі в Україні реєструються випадки «Дельти» — нового й більш заразного штаму COVID-19.
За наявною інформацією, «Дельта» у півтора разу заразніший, ніж той, що наразі є в Україні. Окрім того, вдвічі підвищується ризик важкого протікання хвороби й госпіталізації. Це потребує впровадження посилених протиепідемічних заходів і перегляду вітчизняних протоколів лікування.
Особливість нового штаму в тому, що він легше передається. Тобто кількість тих людей, яких хворий може заразити, збільшується у порівнянні з тими штамами коронавірусу, з яким ми вже звикли працювати. Інфікований може заразити майже всіх, хто перебуває з ним в одному приміщенні. Раніше вважалося, що у разі контакту з вірусом може інфікуватися тільки половина людей.
Також «Дельта» уражає тонкий і товстий кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос та блювоту. Цей вірус небезпечний для всіх вікових категорій. Від інфікування новим штамом не застрахований ніхто, бо організм його сприйматиме як абсолютно новий вірус, з яким не зустрічався раніше, каже лікар. Проте люди, які вакцинувалися або перехворіли на COVID-19, однак, перенесуть захворювання легше.
Раджу всім зробити щеплення, поки у нас немає четвертої хвилі коронавірусної інфекції, зокрема викликаної штамом «Дельта».
9
Долучайтесь до вакцинації та будьте здорові!
Переглядів: 120 | Додав: varvalv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2025
    uCoz