За прогнозами синоптиків незабаром очікується справжня спекотна погода.
Кілька простих порад, які дозволять мінімізувати наслідки впливу високих температур атмосферного повітря на здоров’я населення.
Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Дитячий організм набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини – почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання із задишкою, судоми або навіть і непритомність. За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов’язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабозаварений чай, ледь кислуватий компот тощо. У тяжких випадках, у разі втрати свідомості дитиною, негайно викликайте швидку допомо
...
Читати далі »
|
З настанням літа реєструється масова поява кровосисних комах та кліщів. Комари, мошки, ґедзі, кліщі крім своїх укусів є ще й переносниками збудників деяких інфекційних захворювань. Де численність гнусу велика, для захисту використовують відлякуючі засоби – репеленти.
Для захисту від комарів та мошок здавна люди застосовували пахучі трави, рослинні масла, дим і т.д. Сучасні репеленти – це в більшості хімічні препарат
...
Читати далі »
|
Пісочниця – забавка улюблена і водночас небезпечна. Поки малеча захоплено грається, батьки – насторожі. Адже улюблений пісочок може приховувати небезпеку. Пісочниця може стати джерелом найрізноманітніших хвороб. Насамперед - від тварин. Також небезпечні для здоров’я малюків сміття, скло та інший непотріб, що потрапляє у пісок.
«В цьому піску може бути виявлені і збудники кишкових інфекцій, і сальмонельозу, і дизентерії, спори правця, збудники газової гангрени, сибірської виразки і яйця гельмінтів». Такий букет можна підхопити у піску, що не пройшов відповідної експертизи та ще й завезеному невідомо звідки. В історії санітарної служби відомий випадок, коли за 36 діб 60% вихованців дитсадка захворіли на черевний тиф, збудник якого «жив» у пісочниці.
За стан пісочниць відповідальні комунальники або ОСББ, залежно від того, на чиєму балансі територія з дитмайданчиком.
За правилами, міняти пісок у пісочницях потрібно раз аб
...
Читати далі »
| |