Головна
Реєстрація
Вхід
Вівторок
07.05.2024
02:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Варвинське районне лабораторне відділення

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2018 » Березень » 21 » Нітрати у децентралізованому водопостачанні
11:07
Нітрати у децентралізованому водопостачанні

Вода є фактором передачі багатьох інфекцій бактеріального та вірусного походження. Однак, небезпеку для здоров’я становлять ще й різноманітні хімічні сполуки, що можуть бути у питній воді. Важливим є те, що деякі хімічні речовини (зокрема нітрати) навіть при високих концентраціях ніяким чином не змінюють органолептичні властивості (смак, запах, каламутність, прозорість). Єдиним дієвим способом дізнатись щодо показників безпечності та якості води, яку споживаємо із криниць, колодязів, кюветів, каптажів тощо є проведення лабораторних досліджень.

І хоча нітрати у питній воді навіть при значних перевищеннях нормативних значень дуже рідко спричиняють гострі отруєння, проте мають надзвичайно токсичний вплив на організм людини, і особливо небезпечним є для дітей раннього віку (від 0 до 3р.), з чим безпосередньо пов’язане виникнення такого захворювання як водно-нітратна метгемоглобінемії (навіть призводить до летальних випадків).

Важливо пам’ятати, що найбільш доступні способи очистки води, зокрема, такі як кипятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів ніяким чином не знижують вміст в ній нітратів, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність. Однією із найбільш вагомих та поширених причин забруднення води нітратами у колодязях та каптажах є порушення вимог облаштування та утримання джерел водопостачання.

За результатами моніторингових досліджень взірців води, що відбирались із колодязів на території Варвинського району реєструвались випадки перевищень нормативних рівнів за вмістом нітратів.

Для уникнення отруєнь нітратами рекомендуємо:

1.Не вживати воду із децентралізованого водопостачання невідомих та тих, у воді вміст нітратів перевищує нормативні показники (50,0 мг/дм3).

2.Для харчування дітей віком до 3-х років використовувати бутильовану воду, яка має відповідну супровідну документацію.

3.У разі наявності на присадибній території джерел забруднення (гній, вигрібні ями, туалети, мінеральні добрива, тощо) на відстані не м.20м від криниці – здійснити заходи з їх ліквідації.

4.З обережністю застосовувати мінеральні та органічні добрива.

Переглядів: 270 | Додав: naumenkoav2017 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz