Скарлатина є однією з найбільш гострих інфекційних захворювань. Дана хвороба характеризується різким погіршенням стану, підвищенням температури тіла, ангіною, тривалою лихоманкою, а також почервоніннями по всьому тілу у вигляді червоних крапок. Збудниками цієї хвороби є бактерії, під назвою бета-гемолітичний стрептокок.
У більшості випадків, скарлатину хворіють саме в дитячому віці, але дорослі, також можуть захворіти. Зараження відбувається при спілкуванні з іншими дітьми в дитячому садку, в школі та місцях масового скупчення людей: у громадському транспорті і т.п. Також, зараження може відбутися при недотриманні особистої гігієни: невимиті руки, іграшки, чужий рушник і т.п.
У дорослої людини протягом хвороби проходить набагато легше, ніж у дитини, так як дорослий організм більш адаптований до подібних захворювань, ніж дитячий організм.
При потраплянні бактерій, що викликають скарлатину, на мигдалини (гланди) утворюється і стрімко розмножується бета-гемолітичний стрептокок. З цієї причини, одним з перших ознак цього захворювання є наявність ангіни.
Скарлатина, у дитини, може дати ускладнення, як гнійні так і алергічні: отит, нефрит, дерматит.
Симптоми і лікування скарлатини: є біль у горлі. Причому, якщо оглянути горло зсередини, то воно буде яскраво червоного кольору з сильно збільшеними мигдалинами, а язик і піднебіння будуть обложені сірувато-білим нальотом, що відрізняється від звичайної ангіни. На 4-5 день наліт зникає. Причому не тільки губи, язик і горло стають червоного кольору, це відноситься і до губ.
Найбільш важливим симптомом скарлатини є поява висипу. Висип з'являється, зазвичай на 2-ий день після хвороби. Спочатку на обличчі, шиї і верхньої частини тулуба, потім, висип поширюється на бічні сторони тіла і внутрішню частину стегон. Важливим ознакою цього захворювання, є на згинах кінцівок (ліктьові згини, паху, під колінами, на шиї і т.п.). Якщо на уражену ділянку шкіри натиснути рукою, то висип тимчасово зникне, а потім з'явиться знову.
Правела поведінки:
Потрібно звернутись до лікаря, дотримуватись постільного режиму до десяти днів. Рекомендується полоскання горла розчином фурациліну, ромашкою або календулою. В обов'язковому порядку, лікар призначає антибіотики та протиалергічні препарати.
Як правило, курс лікування скарлатини займає 10 днів. Лікування дорослих і дітей практично однакове.
Потрібно пам'ятати, що займатися самолікуванням небезпечно для вашого здоров'я і, навіть, життя! Тому, потрібно обов'язково звертатись до лікаря. Кожен випадок захворювання індивідуальний і вимагає особливого підходу. Не забувайте про це, і, будьте здорові!
|