Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
22.01.2025
07:34
Вітаю Вас Гість | RSS
Варвинське районне лабораторне відділення

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

  
Головна » 2017 » Грудень » 14 » Хвороба Лайма та її профілактика
16:12
Хвороба Лайма та її профілактика

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне захворювання, що характеризується ураженням покусом кліща шкіри, нерідко приймає хронічний перебіг.

Зараження здійснюється при покусі кліщем, хоча не виключається інфікування при попаданні фекалій кліща на шкіру, з подальшим їх втиранням при розчісуванні, в період від 2-30 днів, іноді до 60 днів. У разі розриву кліща, при неправильному видаленні, збудник може потрапити в рану.

Покуси кліщів можливі в межах міста (парки, кладовища і т. п.), при роботі на городах, дачах, при заготівлі сіна, а також при знятті кліщів у тварин (собак, кішок, коров).

Основні симптоми: головний біль, озноб, нудота, лихоманка до 40 "С, швидка стомлюваність, сонливість, слабкість. На місці присмоктування кліща з’являється червона пляма або папула (еритема), що є основною клінічною ознакою хвороби. Червоність поступово збільшується по периферії, досягаючи розмірів 1-10 см, іноді до 60 см і більше. Еритема зазвичай гаряча, хвороблива, форма її округла або овальна, рідше – неправильна.

Іноді проявляється біль, неприємні відчуття в області серця, перебої серцевих скорочень, яка супроводжується головним болем, нудотою, блювотою, світлобоязню, хворобливістю очних яблук, порушення сну, зниження уваги, розлади пам’яті, підвищеної збудливості, емоційних розладів і ін

Хворі скаржаться на болі, оніміння, поколювання, відчуття повзання мурашок, печіння і т. д.

біль, неприємні відчуття в області серця, перебої серцевих скорочень.

Тривалість кардіальних симптомів – від кількох днів до 6 тижнів. Протягом усього періоду зберігається слабкість, мігруючі болі в кістках, м’язах, ураженням суглобів.

Своєчасно не виявлений, затяжний і хронічний перебіг хвороби іноді призводить до часткової або повної втрати працездатності.

В районі протягом 2017 року зареєстровано 2 випадки захворювання на Хворобу Лайма, за 2016 рік – 2 випадки.

Велике значення для профілактики зараження має правильне видалення кліща.

У зв’язку з відсутністю заходів специфічної профілактики особливе значення має виявлення хворих по ранніх клінічних ознаках і обов’язкова антибіотикотерапія з раціональної схемою, що дозволяє уникати важких пізніх ускладнень.

Керуючись Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», рекомендуємо:

  1. Дотримання заходів індивідуального захисту від нападу кліщів.
  2. При виявленні на шкірі кліща, який присмоктався до шкіри, кліща накривають ватою, змоченою яким рідким маслом (вазеліном, соняшниковим, оливковою), на 30-60 хв. Потім шляхом захоплення пінцетом у краю хоботка кліща видаляють зі шкіри обережними дотичними або обертальними рухами, не допускаючи його розриву. Пошкоджену шкіру обробляють 3% перекисом водню і настоянкою йоду.
  3. Негайно звертайтесь до лікарні за медичною допомогою.

 

Переглядів: 264 | Додав: naumenkoav2017 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2025
    uCoz