Головна
Реєстрація
Вхід
Субота
04.05.2024
22:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Варвинське районне лабораторне відділення

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2017 » Липень » 19 » Захворюваність на Кір/краснуху в Україні
11:22
Захворюваність на Кір/краснуху в Україні

Епідситуація з кору в Україні в 2017 році залишається бути не благополучною.

В Україні станом на 13 червня 2017 року зареєстровано 735 випадків кору, з яких 536 випадків – у дітей та підлітків. Значне збільшення кількості хворих зафіксували в Івано-Франківській та Одеській областях. Це дані Міністерства охорони здоров’я.

За аналогічний період минулого року зареєстрували лише 10 випадків кору у Львівській, Чернівецькій, Київській, Черкаській областях та Києві​.

Всього за 2016 рік в Україні зареєстровано 102 випадки кору та 150 випадків краснухи. Захворювання на кір спостерігались у 10 регіонах: найбільше у Івано-Франківській області (78 вип.), Одеській – 6 вип., Закарпатській – 5 вип., по 3 вип. – у Чернівецькій області та м. Києві, по 2 - у Дніпропетровській та Закарпатській областях, поодинокі випадки відмічались у Київській, Кіровоградській та Черкаській областях. У Івано-Франківській та Одеській областях були зареєстровані спалахи кору. П’ять спалахів зареєстровано в Івано-Франківській області, з них 3 у загальноосвітніх школах Надвірнянського району та 2 спалахи у сімейних вогнищах. В Одеській області було зареєстровано сімейне вогнище кору. У Дніпропетровській області стався летальний випадок кору у дорослого.

Спорадичні випадки краснухи реєструвались майже у всіх регіонах за винятком Луганської, Миколаївської та Одеської. Найбільше випадків краснухи було зареєстровано у м.Києві – 40 вип., Вінницькій області – 24 та Полтавській – 18.

В Варвинському районі протягом 2016-2017 років захворювання на кір не реєструвались.

Інформація про те, що таке кір, як його виявити і що робити у такому випадку:

Кір – це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше кором хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію також можуть захворіти.

Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але вірус швидко гине у зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) та третіх осіб, які контактували з інфікованими.

Кором хворіють тільки люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини, в дитинстві захворювання легше протікая, ніж у дорослому віці.

«Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це прихований період хвороби.


 

Далі період захворювання. Починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту та слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, можуть бути гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ – білуваті цятки. Це можна побачити ще до появи висипів на тілі.

На 4-5 день хвороби на шкірі голови, на обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше висип розповсюджується на тіло, руки та ноги. Висип кору зазвичай виглядає, як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, які поступово перетворюються на більші плями. У період висипу стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. І стан хворого починає покращуватися..

Перші півроку після народження, дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла і не робила вакцинацію, дитина імунітету не має.


 

Керуючись Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», рекомендуємо:

  1. Не від’їжджати, без нагальної потреби, в епідемічно неблагополучні області (Івано-Франківську, Одеську, Закарпатську, Чернівецьку, Дніпропетровську, Київську, Кіровоградську та Черкаську області), де реєструється захворюваність людей на кір.
  2. Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Останнім часом спостерігається тенденція до відмови батьків від вакцинації.
  3. Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а також роблять дезінфекцію приміщення. Якщо дитина хворіє без ускладнення лікування може проходити вдома, дорослих же зазвичай госпіталізують. В дорослому віці хвороба переноситься значно важче, що не виключає летальний наслідок.
  4. Висипи не лікують. Спочатку тіло має покритись висипаннями повністю, стати червоною плямою, і згодом висип зникне. Розчісувати не можна, адже можуть утворитися рани. Лікарі радять також не мочити і не розтирати висип. Поки висип не зійде, варто залишатися у ліжку.


 

Переглядів: 252 | Додав: naumenkoav2017 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Липень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz