Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
12.05.2024
16:20
Вітаю Вас Гість | RSS
Варвинське районне лабораторне відділення

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2021 » Січень » 31 » КОМП’ЮТЕР І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ
10:35
КОМП’ЮТЕР І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

  Сьогодні діяльність більшості працівників сучасних професій пов’язана з використанням комп’ютерної техніки, персональні комп’ютери використовуються в процесі життєдіяльності мільйонами людей у всьому світі, комп’ютер став важливою і необхідною частиною способу життя людини. Нині кожна сфера діяльності людини не обходиться не залучаючи в роботі комп’ютерну техніку.

Важливою і необхідною частиною способу життя комп’ютер став і для дітей, що відкриває величезні можливості для саморозвитку та самовдосконалення, тому не варто позбавляти цього дітей. Основна функція комп’ютера – навчаюча. За допомогою комп’ютера навчання стає індивідуальним і інтерактивним. Робота на комп’ютері може принести велику користь в процесі навчання дитини.

        Разом з тим, працюючи з комп’ютером л юдина потрапляє під вплив різноманітних факторів: електричного і магнітного коливання, інфрачервоного та іонізуючого випромінювання; шуму і вібрації, статичної електрики, які можуть негативно впливати на стан здоров’я людини і в першу чергу дітей та підлітків.

На жаль, сигнали про шкідливий вплив інтенсивних електромагнітних випромінювань не відкладаються у свідомості більшості людей, не сприймаються ними. Це створює ілюзію нешкідливості впливу електромагнітного випромінювання комп’ютера.

Навіть відносно слабкі електромагнітні випромінювання чинять, як правило, несприятливий вплив на тканини організму.

Проблема електромагнітного випромінювання, як результат роботи персонального комп’ютера, достатньо гостро стоїть через те, що комп’ютер має два джерела випромінювання, це монітор, особливо його бокові і задня стінки та системний блок з якими ми взаємодіємо тривалий час, і які являються самими небезпечними для здоров’я.

        Крім того, існують вторинні фактори, які посилюють цю ситуацію, до них можна віднести слідуючі: тісні приміщення, в яких сконцентровано безліч комп’ютерів, заниження або завищення рівнів штучного та природного освітлення, порушення режиму провітрювання, використання подовженого часу роботи за комп’ютером, відсутність умов працювати за комп’ютером на необхідній від користувача відстані, вимушена статична поза тощо.

За науковими медичними дослідженнями відхилення від встановлених норм фізичних чинників, що утворюються комп’ютерами, при їх роботі можуть негативно впливати на стан імунної, ендокринної, репродуктивної систем, викликати розлади нервової та серцево-судинної систем, порушувати діяльність головного мозку, викликати патологію зору і верхніх дихальних шляхів, опорно-рухового апарату, в першу чергу це стосується дитячого населення.

В результаті тривалої роботи за комп’ютером протягом декількох днів, людина, не усвідомлюючи того, почуває себе стомленою, стає вкрай дратівливою, часто відповідає на питання однозначними відповідями, їй хочеться прилягти. Таке явище в сучасному суспільстві називається синдромом хронічної втоми і з медичної точки зору не піддається лікуванню.

       Але щоб робота за комп’ютером не перетворилась на залежність і негативно не позначилась на здоров’ї , в першу чергу дітей, слід знати ризики, які виникають при тривалому сидінні біля монітора: подбати про правильно організоване робоче місце та навчити дитину правил поведінки при роботі на комп’ютері і обмежити час користування; проводити періодичні перерви; правильнообладнати робоче місце, облаштувати монітор на оптимальному світловому режимі; проводити комплекс вправ гімнастики для очей. 

       В закладах освіти, офісах, приватних житлових приміщеннях підтвердити чи спростувати перевищення шкідливих факторів на здоров’я людини може лише інструментальне обстеження робочих місць користувачів персональних комп’ютерів.

На сьогоднішній день такі послуги  надає атестована лабораторія фізичних факторів Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України». До цих досліджень відносяться інструментальні виміри електромагнітного та електростатистичного полів, параметри штучного освітлення, мікроклімату, шуму, вібрації на робочих місцях користувачів комп’ютерної техніки.

       В разі незадовільних результатів інструментальних досліджень лікарі вказаної установи можуть надати кваліфіковані консультації щодо усунення недоліків при організації робочих місць користувачів  комп’ютерів.

      Слід пам’ятати, що цілковито нешкідливої комп’ютерної техніки не буває.Будьте здорові, шановні користувачі комп’ютерів!

Завідувач Варвинським районним                                                 А.В. Науменко

лабораторним відділенням

ДУ «Чернігівський ОЛЦМОЗУ»

Переглядів: 132 | Додав: lifeby070 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz